Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wybór kamery do domowego monitoringu

2023-08-01

Bezpieczeństwo domu

W dzisiejszych czasach, bezpieczeństwo domu jest priorytetem dla wielu osób. Chcemy mieć pewność, że nasz dom i najbliżsi są chronieni, nawet gdy nas tam nie ma. Kamery domowe stanowią doskonałe narzędzie, które pomaga utrzymać nasze mieszkanie bezpieczne. W tym wpisie na bloga przyjrzymy się najlepszym kamerom domowym dostępnym w naszym sklepie, aby pomóc Ci w wyborze odpowiedniego urządzenia dla swojego domu.

Wybór kamery do monitoringu domu

Pierwszym krokiem jest określenie możliwości technicznych oraz infrastruktury którą dysponujemy, większość kamer wymaga zasilania 12V lub 5V z gniazda USB, kamery oferujące podgląd na żywo wymagają dostępu do Internetu czy to po Wi-Fi lub za pośrednictwem sieci GSM. W ofercie sklepu buy-24.pl znajdą Państwo kamery marki Ruffberg, zasilane wbudowanym akumulatorem, oraz kamery z panelem solarnym, nowa technologia pozwala na stworzenie systemu monitoringu dla miejsc gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej oraz Wi-Fi. 

 

Kamery solarne

Wbudowany akumulator jest ładowany za pośrednictwem panelu solarnego światłem słonecznym, dzięki temu kamera może pracować nawet po zachodzie słońca. Kamery tego typu najczęściej posiadają wbudowany czujnik ruchu PIR który wybudza kamerę po wykryciu ruchu.

kamery solarne marki Ruffberg:

TG5-4G SIM - kamera która idealnie sprawdzi się w domku na działce, na placu budowy oraz wszędzie gdzie nie ma dostępu do Wi-Fi oraz prądu. 

Ten model kamery wykorzystuje sieć GSM, po zamontowaniu w kamerze karty SIM z pakietem Internetu zyskujemy zdalny dostęp do podglądu obrazu z kamery, oraz możliwość przeglądania nagrań. Dodatkowo kamera posiada funkcję dwu kierunkowej komunikacji głosowej

Y9SL - to kamera w solidnej standardowej obudowie, wyposażona w dużej pojemności akumulator oraz dwa panele solarne - jeden na górnej obudowie kamery oraz drugi na kablu, zewnętrzny z możliwością montażu obok lub innym dogodnym wyeksponowanym na słońce miejscu. Ten model kamery gorąco polecamy na elewacje budynków mieszkalnych, świetnie sprawdzi się jako kamera chroniąca frontową elewację budynku przed wandalami lub do montażu na zewnątrz sklepów i lokali handlowych. Jej instalacja wymaga zasięgu Wi-Fi w miejscu montażu. Nie wymaga dodatkowego zasilania, więc jej instalacja będzie bardzo prosta i mało kłopotliwa. 

 

Kamery zasilane wbudowanym akumulatorem

Kamera zasilana akumulatorem Ruffberg model BW6 jest super prosta w instalacji, wystarczy połączyć ją z siecią Wi-Fi naładować oraz zamocować uchwyt do ściany. Kamera Ruffberg BW6 oferuje możliwość zdalnego podglądu w dedykowanej na aplikacji oraz zarządzanie nagraniami. Może być montowana na zewnątrz jak i wewnątrz budynku, a wbudowany akumulator wystarczy maksymalnie na 60 dni czuwania.

Ten model kamery idealnie sprawdzi się do zabezpieczenia firmy, biura, domu, sklepu, magazynu. Czyli jej obszar zastosowania jest ogromny, jedyne o czym należy pamiętać to zasięg sieci Wi-Fi oraz konieczność ładowania kamery co jakiś czas. 

Przenośne kamery Wi-Fi

Alternatywą dla tradycyjnych kamer są kamery przenośne, marka Ruffberg przygotowała dwie ciekawe propozycje:

kamera Ruffberg SG601 to zasilana wymiennym akumulatorem kamera, wyposażona w Wi-Fi oraz możliwość nagrywana na kartę SD. 

kamera Ruffberg QJ700 jest bardziej zaawansowaną wersją kamery SG601, która oferuje panoramiczny obiektyw typu rybie oko. Idealna do monitoringu z góry, monitoringu stołu roboczego, biurka itd.

Oby dwie kamery cechuje specjalna konstrukcja, obiektyw został umieszczony na elastycznym giętkim elemencie który można wygiąć kierując obiektyw w odpowiednim kierunku. 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2023

Polecane

Solarna kamera z Wi-Fi FullHD  detekcja ruchu 2mp Okazja

Solarna kamera z Wi-Fi FullHD detekcja ruchu 2mp

429,00 zł brutto/1szt.Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 429,00 zł/1szt.0% Cena regularna: 499,00 zł brutto/1szt.-14%
pixel